Kontaktní místa

Kontaktních míst Sčítání 2021 je zřízeno více než 800 na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Na kontaktních místech si můžete vyzvednout a také zde odevzdat listinný sčítací formulář. Pracovník kontaktního místa vám rovněž může odpovědět na případné dotazy.
Kontaktní místa
Základní informace
Více než 800 kontaktních míst Sčítání 2021 najdete na vybraných pobočkách České pošty. Další kontaktní místa jsou na všech krajských správách Českého statistického úřadu. Přepážka kontaktního místa je označena logem Sčítání 2021.
Adresy zjistíte v aplikaci pro vyhledávání sčítacích komisařů a kontaktních míst na webu České pošty, na telefonních číslech 253 253 683 (běžná pevná linka) či 840 30 40 50 (zpoplatněná bílá linka) nebo na obecních úřadech (informace budou zveřejněny před začátkem sčítání zpravidla na úředních deskách).
Kdy mají kontaktní místa otevřeno?
Kontaktní místa budou v provozu od 17. 4. do 11. 5. na označených přepážkách vybraných poboček České pošty a na krajských správách Českého statistického úřadu. Otevírací hodiny kontaktních míst sčítání jsou totožné s otevíracími hodinami poboček, na kterých jsou zřízena. Zveřejněny jsou v aplikaci pro vyhledávání sčítacích komisařů a kontaktních míst na webu České pošty nebo vám je sdělí operátoři kontaktního centra sčítání na telefonních číslech 253 253 683 (běžná pevná linka) či 840 30 40 50 (zpoplatněná bílá linka).
Co vás na kontaktním místě čeká?
Na kontaktních místech sčítání si můžete vyzvednout listinný sčítací formulář s odpovědní obálkou, případně dodatečný formulář pro vícečlenné domácnosti.
Při vyzvednutí formuláře je nutné sdělit adresu, kde bydlíte (a případně byt), ke které bude formulář přiřazen načtením čárového kódu. Na kontaktních místech lze vyplněný listinný formulář také odevzdat.
V případě potřeby je možné si na kontaktních místech vyzvednout tištěné překlady listinného formuláře v 7 jazycích (angličtině, němčině, polštině, ruštině, ukrajinštině, vietnamštině, romštině). Slouží jako pomůcka k vyplnění originálního formuláře v češtině.
Pracovník kontaktního místa provede základní kontrolu vyplněného formuláře a v případě potřeby vás požádá o vyřešení zjištěných nedostatků.
Provoz kontaktních míst bude zajištěn při respektování veškerých aktuálně platných hygienických opatření.