Jak se sečíst

Sečíst se lze zcela bezkontaktně prostřednictvím internetu, nebo pomocí listinného formuláře. Bezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst online od 27. 3. do 11. 5., a to na tomto webu nebo pomocí mobilní aplikace. Jde to odkudkoliv. Sečíst můžete nejen sebe, ale také celou rodinu.

Pokud se nesečtete online, musíte od 17. 4 do 11. 5. vyplnit listinný sčítací formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře nebo na kontaktních místech sčítání. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky.  

Jak se sečíst

Sečíst se musíte, pokud máte v České republice trvalý nebo přechodný pobyt nad 90 dnů. Formulář musíte vyplnit v případě, že vám byl udělen azyl nebo jste na našem území pobývali o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021.

Koho se sčítání týká

Elektronický sčítací formulář můžete vyplnit snadno a rychle od 27. 3. do 11. 5. na těchto stránkách nebo pomocí mobilní aplikace.

Sčítání online

Listinný sčítací formulář vyplňují od 17. 4. do 11. 5. pouze ti, kteří se nesečetli online. Formulář získáte výhradně od sčítacích komisařů nebo na kterémkoliv kontaktním místě sčítání.

Listinné sčítání

Na kontaktním místě sčítání můžete získat nebo odevzdat listinný sčítací formulář. Rádi vám zde také poradíme.

Kontaktní místa

Sčítací komisaři doručují listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online. Oznámení s termínem jejich příchodu najdete ve schránce.

Sčítací komisaři

Poradíme s vyplněním elektronických i listinných formulářů. Podívejte se na vzory vyplněných sčítacích formulářů nebo videonávody k jejich vyplnění. Naleznete zde i podrobné vysvětlivky ke všem otázkám.

Nápověda